Sağlığınız ve güzelliğiniz için deneyimleyebileceğiniz en güzel tatil, termal kaplıca tatilidir. Hem bedeninizi tedavi edebilir hemde ruhunuzu iyileştirebilirsiniz.

 Faydaları  saymakla bitmeyen termal kaplıcaların şifa dağıttığını, ve birçok hastalığa ek tedavi yöntemi olarak kullanıldığını söylemeliyiz. 

Termal tatil, ağırladığı konukları eşsiz bir tatil deneyimi ile uğurlamaktadır. Otelden ayrılan tüm müşteriler genel olarak bir sonraki tatilini de aynı belde de planlamaktadır.

Gerek yurt içinden gerek yurt dışından birçok misafirini ağırlayan termal oteller, hem sağlık hem de güzellik açısından özellikle bayanların ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Termal çamur banyosunun cilt hastalıklarının tedavisinde çok etkisi olduğunu bilmeyen yoktur. Ayrıca sıcak kaplıcaların romatizma, böbrek, safra ve eklem ağrılarında büyük rol oynadığı aşikar bir gerçektir.

Geçmişten günümüze uzanan bu kaynaklar hala yoğun rağbet görmekte. Durum böyle olunca bölgelerde yer alan ekonomik kalkınma ve turist sayısının giderek artması yeni otel ve apart konaklama hizmetlerinin gelişmesinde de rol oynamaktadır.

Henüz hiç bir termal kaplıcada bulunmayanlara bildirmemiz gereken şudur ki, cildinizin gençleşmesi, dinç bir bedeninizin olması ve temizlenen bir bilincinizin olmasını istiyorsanız, termal kaplıca tatilini en kısa sürede planlamalısınız.

Yapılan araştırmaların tümünde termal kaplıca sularının insan sağlığına faydalarını saymakla bitiremeyiz. Dağlardan doğal olarak gelen bu sıcak sular, bedeninizi tazelerken ruhunuzu da dinlendirir.

Termal Tatilin Avantajları

Güzellik merkezlerinde uygulattığınız cilt temizleme işlemlerine onlarca lira ödemek yerine kısa ama öz bir termal tatil tüm yıl boyunca cildinizi ipeksi kıvamda tutacaktır. Hem doğal hemde oldukça maliyetsiz olan bu şifalı kaynakların değerlendirilmesi gerekir.

Cildinizde bulunan gözeneklerin açılmasında, derinizin yenilenmesinde, kırışıklıkların giderilmesinde adeta tazelenmenizde önemli rolü vardır.

Vücudunuz iş temponuzla, stresli hayat mücadelesi ile oldukça gergin olmanıza neden olabilir. Termal kaplıcalar ise bu gerginliği alır, sizi hafifletir, kan dolaşımınızı hızlandırarak kas ağrılarınızı dindirir.

Ödem, varis, toksin gibi tüm zararlı etkenleri vücudunuzdan arıtmak, taptaze bir görünüme kavuşmak için kaplıcaları tercih edebilirsiniz.

Termal kaplıcalar ülkemiziin birçok yerinde bulunmaktadır. Ancak son yıllarda özellikle ilgi gören yerlerden birisi de şüphesiz ki Afyon da bulunan gazlıgöl, sandıklı ve heybeli termalleridir.

Bu termallerin her biri ayrı özellikte olup, ihtiyacınız olan tedavi yöntemine yönelik memnun kalabileceğiniz türden maksimum keyif sağlayacaktır. 

Termal tatil planı kurarken afyon bölgesinde yer alan kaplıcaları ön plana almanızı ve burada yer alan işletmemiz Dündar termal otel ayrıcalıklarını yaşamanızı öneriyoruz. Sizlere özgü villa ve apart otel seçeneklerimizden makul fiyat avantajlarıyla faydalanabilirsiniz.